Pověsti

Traduje se, že drahokam granát byl zasazen do stěžně Noemovy archy a ve dne v noci mu svítil na cestu. Od té doby je granát považován za ochranný kámen poutníků.

Granáty zajišťují úspěšný a lehký porod, životní energii a sílu.Granáty zajišťují úspěšný a lehký porod, životní energii a sílu.

Doporučují se ženám, které mají poruchu menstruačního cyklu.

Pomáhají při onemocněních spojených s krevním oběhem, například při neprůchodnosti žil.

V kupecké knize ze 16. století se praví, že červený kámen „obveseluje srdce, zahání nevhodné myšlenky, rozmnožuje moudrost a čest, brání člověka před hromem a nepřítelem, chrání před zhoubným morovým větrem a těhotným ženám pomáhá k brzkému narození dítěte“.

Léčitelé, kteří k uzdravování používají kameny, se domnívají, že granáty napomáhají zacelování ran, příznivě ovlivňují metabolismus a zvyšují potenci.

Středověcí vojáci u sebe nosili granáty, aby je ochránily před zraněním.

Granáty jakékoli barvy zvyšují úspěch v obchodních záležitostech.

Granáty regulují krevní tlak a léčí deprese.

Ve starověku se mělo za to, že granáty stvrzují přátelství. Soudilo se, že ti, kdo se granáty navzájem obdarují, se určitě znova setkají.


Středověcí lékaři doporučovali přikládat granáty při horečce. Rovněž se mělo za to, že granáty pomáhají při zánětech v oblasti krku a úporných bolestech hlavy.

Granát je považován za kámen poctivosti. Italská legenda vypráví o zloději, který vykradl klenotnictví. Když zloděje chytili, granátový náhrdelník byl v jeho rukou šedý a bez lesku. Původní vzhled se vrátil, teprve když se náhrdelník dostal k původnímu majiteli.

Lidé nosící granáty se vyznačují stálostí, čestností, přátelskou povahou a sklonem k dobročinnosti.

Léčitelé, kteří k uzdravování používají kameny, se domnívají, že granáty napomáhají zacelování ran, příznivě ovlivňují metabolismus a zvyšují potenci.Nošení granátu je dobré především pro osoby narozené v ohnivých znameních - pro Střelce a Lvy. Nikoli však pro Berany. Pyrop totiž vyžaduje dlouhou a neutuchající vášeň a Berani jsou sice vznětliví, ale nestálí.

Pyrop se nedoporučuje nervózním a vášnivým lidem.

Granát je spojen s následujícími planetami: Marsem, Venuší, Jupiterem a Měsícem.

Pyrop pomáhá ovládat ostatní, ale pouze, pokud je člověk upřímných citů, je si jistý a je autoritativní. Takovým lidem bude granát svítit v ruce a pomáhat jim v těžkých chvílích.

V některých oblastech Řecka nosí granáty děti. Má se za to, že se s nimi nemohou utopit.

Granátový amulet ve tvaru kameje, na kterém je vyřezán lev, vyléčí svého majitele od všech nemocí.

Granáty nosí svým majitelům chybějící duševní vřelost. Kdo je nosí, je pracovitý, energický a šťastný v manželském životě.

Darovaný granát dodává svému majiteli snášenlivost a přispívá k uznání, ale pokud kámen začne blednout, znamená to nebezpečí.

Granáty jakékoli barvy zvyšují úspěch v obchodních záležitostech.Granát je dobrý dárek při druhém a šestém výročí svatby a pro ty, kdo se narodili v lednu.

V Ajurvédě se praví, že granáty příznivě působí při poruchách „vaty“ a „kaphy“ (poruchy metabolismu). Kámeny příznivě působí na citový stav, stabilizují srdeční činnost a pomáhají při zánětlivých procesech.

Na Východě soudí, že granáty obzvlášť jasně září v rukách vášnivého člověka.

Ve starověkém Egyptě léčili s pomocí granátů onemocnění krve a hadí uštknutí.


Peršané nosili granáty, aby je chránili před přírodními katastrofami, považovali jej za kámen císařů a králů a vyřezávali do něj postavu svého pána na znamení hluboké úcty a oddanosti.

Účastníci křížových výprav nosili granát při cestách do Jeruzaléma zasazený do prstenu, aby je ochránil před zraněními a jedy.

Černý granát (melanit, šorlomit) pomáhá při komunikaci se záhrobím a pro lepší poznání budoucnosti. Písmo svaté a církev však soudí kouzla a vyvolávání duchů zemřelých velice přísně.

Granat je talismanem New Yorků

Get the Flash Player to see this player.

The Exhibits

Exhibition

 

See more

Minerals

 

See more

see more