Muzeum granátů

 

 

Muzeum granátů je jedinečné místo, kde se pod jednou střechou nalézají historické výrobky i moderní šperky firmy Granát a.s. Turnov. Dále zde jsou vylíčeny dějiny těžby a zeměpisné podmínky výroby tohoto vzácného polodrahokamu.

Návštěvníkům muzea se zde dostane vyčerpávajících informací o tomto tajemném kameni a navíc si mohou zakoupit jakýkoli šperk, který se jim zalíbí.

V muzeu se lze seznámit s dějinami těžby a broušení granátů v Čechách a prohlédnout si všechny druhy minerálů patřící do skupiny granátů. Jsou zde vystaveny staré rytiny a litografie, ilustrující nástroje a mechanismy, jichž se k těžbě a broušení granátů využívalo.

Samostatná část expozice je věnována úloze granátů v alchymii a astrologii a jejich mystickým vlastnostem.

Návštěvníci muzea si mohou najít vlastní granát ve speciálně připravené směsi druhů nebo si zakoupit granátové výrobky, které jsou ve své většině kopiemi šperků z nejrůznějších historických období.

Kupujte-li si granátový šperk, musíte mít na paměti, že

  • zakoupený granát se za několik let změní v talisman.
  • darovaný nebo zděděný granát přináší úspěch a blahobyt.

 

Sběratelé a majitelé vzácných kusů  lidového umění s granátem, pozor! Rádi vám poskytneme místo v našem muzeu pro vaše exponáty.  Pro spolupráci prosím kontaktujte  contact@magicgarnet.cz

 


 

Bookmark and Share

 

Hra | Podcast | Video

Get the Flash Player to see this player.

The Exhibits

Exhibition

 

See more

Minerals

 

See more

see more